NC7SZ14P5
Mfr.Part #
NC7SZ14P5
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package/Case
Datasheet
NC7SZ14P5
Description
INVERTER, LVC/LCX/Z SERIES, 1 FU
Stock
557
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V